A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Голованівська центральна районна лікарня" Голованівської селищної ради

Історична довідка

В ЦДІАК України зберігаються документи установ центральних органів влади, що діяли на території України до 1917 р. За даними науково- довідкового апарату архіву у ф.442, Канцелярія Київського , Подільського та Волинського генерал-губернатора, міститься справа за 1903 рік, в якій є « Ведомость о сельських лечебницах и амбулаторных приемных покоях в Подольской Губернии» згадується лікарня в Голованівську, що знаходиться в приватному будинку з одним лікарем- це був початок ХХ століття.

На дому лікар утримував 3-5 ліжок. В обслуговуванні хворих йому допомагали 2 фельдшера. Об’єм медичної допомоги, в теперішньому понятті, був значно нижчим теперішньої фельдшерської допомоги. З медичного обладнання був 1 шприц і 1 стетоскоп. Нажаль, історія не зберегла прізвище першого лікаря.

З кожним роком життя вимагало покращення медичної допомоги населенню. Тому вже в 1926 році було відкрито лікарню на 30 ліжок, де трудилися уже 34 медичні працівники, а через 10 років лікарняна мережа збільшилась до 55 ліжок.

Проте, в період Великої Вітчизняної війни, уже на той час два корпуси лікарні , які функціонували були спалені і цілком знищені.

В післявоєнні роки розпочалося відродження медицини. І в 1945 році лікарня відновила свою діяльність у тій же кількості лікарняних ліжок- 50.

До 1954 року лікарня була підрозділом Одеського відділу охорони здоров’я, а з березня 1954- Кіровоградської області.

За роки післявоєнних п’ятирічок мережа лікарняних ліжок складала в 1955 році – 75, в 1960 році – 100, в 1965 році – 175, в 1970 році – 200, 1974 році – 220.

В 1973 році було розпочато будівництво нового типового приміщення на 200 ліжок і поліклінічним відділенням на 250 відвідувань і в 1978 році було завершено.

Першими післявоєнними лікарями були : головний лікар Самохін Г.М., хірург Мірус В.К., терапевт Затійчук В.Є., гінеколог Федотова К.О., невропатолог Федуліна З.І., зав. Поліклінічним відділенням Свердляківський П.Й., рентгенолог Пушкіна О.К., фтизіатр Штрамбрант Ю.М.  

На протязі 25 років головним лікарем нашої лікарні працював хірург Стоянов М.М. , розпочинаючи свою діяльність керівником організатором з 1955 року і в 1984 році пішов на пенсію, але продовжував працювати хірургом. За високі досягнення в медичній галузі, та сумлінну працю він був удостоєний найвищого звання медика- « Заслужений лікар України»

Директором КНП «Голованівська ЦРЛ» є - Іванець Ілля Сергійович.

На сучасному етапі система охорони здоров'я представлена двома закладами: КНП «Голованівська ЦРЛ» Голованівської селищної ради, та КНП «Голованівський ЦПМСД» Голованівської селищної ради.

На території Голованівського  району розташована Голованівська  підстанція Кіровоградської обласної станції екстреної медичної допомоги.

Медичні працівники КНП «Голованівської ЦРЛ»  надають кваліфіковану медичну допомогу жителям району.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Додати послуги

Додати ще одну послугу