A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Голованівська центральна районна лікарня" Голованівської районної ради

«Дії органів управління та сил цивільного захисту медичної спеціалізованої служби Голованівського району при виникненні надзвичайної ситуації природного характеру – ЗЕМЛЕТРУС»

Дата: 09.09.2020 12:00
Кількість переглядів: 21

Нещодавно на базі КНП «Голованівська ЦРЛ» у гінекологічно-хірургічному відділенні відбулося комплексно об`єктове тренування на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту медичної спеціалізованої служби Голованівського району при виникненні надзвичайної ситуації природного характеру – ЗЕМЛЕТРУС».

Перед медичною службою району зараз стоїть актуальне завдання, як при необхідності та в умовах карантину при можливому масовому  надходженні постраждалих до медичного закладу, швидко і професійно надати їм медичну допомогу та врятувати якомога більше людських життів.

Саме тому, заплановане питання таке як, землетрус відпрацьовувалось у стінах гінекологічно-хірургічного відділення лікарні, в якому на стаціонарному лікуванні перебуває щоденно найбільша кількість хворих, із них майже третина важкохворих, тобто не транспортабельних, які потребують не тільки кваліфікованого медичного обслуговування але і цілодобового надійного захисту та збереження їх життя в стінах цього медичного закладу. Адже землетрус - це не прогнозоване явище у часі, але час прийняття нами дій є вирішальний.

Захід, за сценарієм складався з двох частин – теоретичної та практичної.

Фахівець з питань цивільного захисту лікарні Любов Зеленчук проінформувала присутніх про велику небезпеку підземних поштовхів, про їх руйнівну силу, про виникнення такого некерованого природнього явища як землетрус на території України, області і зокрема нашого району.

 Вона наголосила, що реагування населення на землетрус починається з його виникнення. І, відчувши перші підземні поштовхи слід діяти відповідно до даних рекомендацій: потрібно негайно залишити будівлю, або зайняти в середині будівлі найбільш безпечне місце. Такими місцями можуть бути дверні отвори в капітальних стінах, потрібно остерігатись падіння штукатурки, арматури, плит перекриття, полиць з посудом та інших предметів. Доречно знаходитись подалі від вікон, скляних перегородок. Особливу небезпеку являють обірвані та невід`єднані від електичної мережі дроти.

Зусилля всіх людей, які не мають ушкоджень повинні бути зосереджені перш за все на розшук, вивільнення з під завалів та надання першої медичної допомоги постраждалим.

Відповідно до задуму тренування, відтворення обстановки та плану емітації, склалася вихідна тренування.

Начальник штабу МССЦЗ району та медичний директор КНП «Голованівська ЦРЛ» - Олена Брижатюк, всім присутнім зачитала ввідну про те, що на території України стався землетрус руйнівної сили 4-6 балів. Підземні поштовхи відчувались на території району, які стали для нашого медичного закладу трагічними.

Андрій Поліщук – завідувач гінекологічно-хірургічного відділення лікарні, доповів присутнім, що відділення готове до проведення тренування.

І, до імпровізованого сортувального майданчику, один за одним поступали вивільнені з-під завалів постраждалі, які були травмовані. Швидко і кваліфіковано була визначена черговість надання першої медичної допомоги постраждалим. Медичну допомогу надавали сестри медичні хірургічно-гінекологічного відділення Ліана Новіцька, Галина Дубова та Наталія Коротюк.

Підбиваючи підсумки тренування присутні акцентували увагу на тому, що нам є чого вчитися та як діяти в екстремальних умовах спільно, швидко і злагоджено а головне професійно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Додати послуги

Додати ще одну послугу