A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Голованівська центральна районна лікарня" Голованівської селищної ради

4 лютого Всесвітній день боротьби з онкологією

Дата: 04.02.2021 10:57
Кількість переглядів: 13

Картинки по запросу "боротьба з раком картинки"

Сьогодні, 4 лютого, відзначається Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями, проголошений Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями. 

З онкологічними захворюваннями на обліку в медичних закладах України перебуває  близько мільйона українців. Щороку 80 тисяч громадян помирає від онкологічного захворювання.

Захворюваність на рак являється високою і Кіровоградщина все одно залишається лідером в Україні. На 10% область перевищує показник по Україні, у Кропивницькому - на 40%.

У 2020 році вступила в дію реформа третьої ланки закладів охорони здоров’я до якої відноситься і онкологічний центр. Тепер комунальні підприємства отримують фінансування від Національної служби здоров’я безпосередньо за кількість наданих медичних послуг.

Ігор Макарук, медичний директор обласного онкоцентру розповів, які послуги можна отримати в їх закладі безкоштовно, та як потрапити на лікування.

Для раннього виявлення злоякісних пухлин, НСЗУ сформувала гарантовані пакети медичних послуг.

Були сформовані пакети, на які онкологічний центр заключив договори. Тепер пацієнти Кіровоградщини мають можливість безкоштовно пройти:

ендоскопічне дослідження

• шлунку,

• товстого кишечника,

• сечового міхура,

• бронхів,

цифрову мамограму гістероскопію.

Для того, щоб громадяни могли отримати ці послуги безкоштовно, необхідно дотриматися двох умов: декларація із сімейним лікарем та електронне направлення на цю послугу. Електронне направлення може створити сімейний або лікуючий лікар, до якого звертається пацієнт. Пакет, який онкоцентр заключив з НСЗУ - «Діагностика та хіміотерапевничне лікування». За цим пакетом пацієнти мають можливість безкоштовно отримати обстеження і хіміотерапевтичне лікування. Слід зазначити, що гарантовані пакети не означають, що абсолютно все буде безкоштовним. Всі обстеження та лікування відбуваються в межах коштів виділених НСЗУ.

Ще один пакет послуг – «Діагностика та променева терапія». За цим пакетом всю медичну допомогу пацієнти отримують безкоштовно.

Наступний пакет «Хірургічні операції онкологічним хворим». В цьому плані є особливості, тому що базова ставка по якій фінансуються операційні втручання складає 4600 грн. Сума визначена абсолютно однаково для усіх операцій.

- Незважаючи навіть на введені коригуючі коефіцієнти, все одно ми не можемо повністю покрити вартість оперативного втручання за кошти НСЗУ. Тому, при проведенні оперативних втручань також необхідна допомога пацієнта в плані закупки тих лікарських засобів, які не входять до нацпереліку.

Для прикладу, пацієнти, які оперуються з приводу пухлини кишечника потребують введення після операції білкових препаратів, які є дороговартісними та не входять в Перелік НСЗУ.

Якщо раніше для зшивання кишківника використовували акрілові чи шовкові нитки, то зараз є можливість провести операцію з використанням спеціального степлерного апарату, який накладає шви за декілька хвилин. Завдяки такому апарату скорочується час операції, менше ускладнень, гарантія повноцінності цього анастамозу і пацієнт видужує скоріше. Але, звичайно, цей апарат одноразовий і пацієнт купує його за власний кошт. Людині доводиться обирати, або погоджуватись на операцію старинним методом, або використовувати сучасні технології, - розповів деталі директор медичний.

Як записатись на прийом

Для зручності в реєстратурі онкологічного центру ввели телефони для довідок:

Реєстратура:

• 0800 303 716 ;

• (0522) 32 22 90;

• 380676103252;

• 380676103707;

• 380676103176;

• 38067103706.

Також спростили процедуру запису на прийом. Якщо раніше обов’язковою вимогою було йти до сімейного лікаря та брати від нього електронне направлення, то зараз пацієнт може зателефонувати та записатися на прийом до того чи іншого фахівця. Але для того, щоб був порядок в поліклініці, щоб не було черг в закладі впровадили електронну чергу запису на прийом. Кожен пацієнт, який зателефонував, отримує «віртуальний талон» в чергу до фахівця на конкретний час прийому. Пацієнту призначають день і час на прийом до конкретного лікаря.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Додати послуги

Додати ще одну послугу